Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
ÇOBİLTUM - Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

‘‘The International Joint Science Congress of Materials and Polymers’’ kongresi için üniversite rektörlükleri ile işbirliği protokolü imzalandı.

‘‘The International JointScienceCongress of Materials and Polymers’’ kongresi için üniversite rektörlükleri ile işbirliği protokolü imzalandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM) Müdürü Doç. Dr. Ayhan ORAL ile Kimyagerler Derneği temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Fikret BÜYÜKKAYA Arnavutluk, Kosova ve Makedonya’da çeşitli temaslarda bulundu.

 

Kimyagerler Derneği, Arnavutluk Kimyagerler Derneği ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin koordinatörlüğünde PristhinaUniversity (Kosovo), UniversityPolytechnic of Tirana (Arnavutluk), Mother Teresa University (Makedonya), TetovaUniversity (Makedonya) ve University of Tuzla Bosnia and Hersegovia (Bosna Hersek) ortak organizasyonu ve sektörel katkılar ile düzenlenecek olan uluslararası ‘‘The International Joint Science Congress of Materials and Polymers’’ kongresi için üniversite rektörlükleri ile işbirliği protokolü imzalandı.

 

Bu toplantılarda ayrıca ÇOMÜ Merkez Laboratuvarı’nda yapılan araştırma ve analiz olanakları, adı geçen ilgili üniversitelerin yetkilileri ile paylaşılmış ve merkez laboratuvarımızın hizmetleri detaylı olarak görüşülmüştür.