Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
ÇOBİLTUM - Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

ÇOBİLTUM Kalitesini Belgelendirdi…

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Merkez Laboratuvarı çalışmalarının neticesinde Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından uluslararası yeterlilik, güvenilirlik, kalite ve standartlarıyla akredite belgesine hak kazandı.

Bir analiz laboratuvarının güvenilirliği hizmet kalitesinin uluslararası standartlara uygunluğu ile değerlendirilir. Bunun için analiz laboratuvarları verdikleri hizmetin uluslararası nitelik ve standartlarda olduğunu resmi olarak belgelendirmek zorundadır. Çanakkale’mizin hem vizyonu hem de misyonu olarak çalışan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, araştırmak, geliştirmek ve uygulamak adına bir başarıya daha imza atmıştır.

20.02.2019 tarihi itibariyle ÇOBİLTUM üniversite laboratuvarları içerisinde TÜRKAK tarafından akredite edilen ilk laboratuvar olmanın gurunu taşımaktadır. Bu akreditasyon ile uluslararası yeterliliğe sahip, güvenilir, standartları ve kaliteyi ön planda tutan, sürekli iyileşen, iyileşirken aynı zamanda büyüyen, hizmet verdiğimiz tüm paydaşlarımızın memnuniyetini ön planda tutan, üniversitemize yakışan bir birim olduğumuz resmen belgelendirilmiştir.

Bu vesile ile üniversitemizin misyon, vizyon ve kalite anlayışına katkı sunmamıza destek/imkan veren başta rektörümüz Prof. Dr. Yücel ACER ve tüm üniversitemiz birimlerine ve çalışanlarına teşekkürlerimizi sunarız.

Birlikte paylaştığımız ortak değerler ve motivasyonla hizmet kalitemizi ilerleyen süreçte daha da iyileştireceğimize inancımız tamdır.

Saygılarımızla…