Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
ÇOBİLTUM - Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim, Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM), uluslararası işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor.

Tunus Carthage Üniversitesi Bizerte Fen Fakültesi Kimya Bölümü Doktora Öğrencisi Hayfa ARGUİ doktora çalışmaları kapsamında 3 ay süre boyunca ÇOBİLTUM bünyesinde ortak çalışmalar yürütecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bilim, Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (ÇOBİLTUM), uluslararası işbirliği ağını genişletmeye devam ediyor. Tunus Carthage Üniversitesi  Bizerte Fen Fakültesi  Kimya Bölümü Doktora Öğrencisi Hayfa ARGUİ doktora çalışmaları kapsamında 3 ay süre boyunca ÇOBİLTUM bünyesinde ortak çalışmalar yürütecek. Bu çalışmalarda, ÇOBİLTUM’un sahip olduğu gelişmiş analiz yöntem kabiliyetleriyle özellikle çok-disiplinli çalışmalara yönelik bütünleştirilmiş araştırmalar yapılacak. Mart 2019’da ÇOBİLTUM ve Kimyagerler Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Karakterizasyon Yöntemleri Atölyesi” etkinliğinin bir sonucu olarak ÇOBİLTUM özellikle Osmanlı İmparatorluğu’nun mirası olan farklı ülkelerden yükseköğretim düzeyinde öğrencileri kazanmakta ve ortak akademik çalışmalar gerçekleştirmektedir.